MİRAS Ağsu məktəblilərini teatrla görüşdürdü
“Miras” Mədəni İrsin Öyrənilməsinə Kömək İctimi Birliyinin Uşaq və Gənclərlə iş şöbəsi uşaqlar üçün növbəti maraqlı tədbirini Ağsu rayonunda gerçəkləşdirdi. Belə ki, “Miras” Mədəni İrsin Öyrənilməsinə Kömək İctimi Birliyinin və Bakı Uşaq Teatrının əməkdaşlığı ilə 4 may 2013-cü ildə Ağsu şəhər Mədəniyyət Evində tamaşaçılar Bakı Uşaq Teatrının yaradıcı heyəti ilə görüşdülər.
Rayon Icra Hakimiyyətinin dəstəyi və Miras Ictimai Birliyinin üzvü Aytən Məhərrəmovanın fəal iştirakı ilə təşkil olunan görüş rayonda böyük marağa səbəb olub. Uzun illərdən bəri teatr tamaşası izləmək imkanı olmayan ağsulu uşaqlar Ağsu mədəniyyət Evində anşlaq yaradıblar.
Birliyin Uşaq və Gənclərlə İş Şöbəsinin müdiri Nicat Nuriyevin verdiyi məlumata görə, məktəblilərə teatrın aktyorlarının ifasında “Şrek və dostları” adlı nağıl-tamaşa nümayiş olunub. Hətta, tamaşaçıların marağı eyni gündə tamaşanın iki dəfə oynanılmasına səbəb olub.
Ağsu rayon Icra Hakimiyyətinin nümayəndəsi İzay Inayətov və Bakı Uşaq Teatrının bədii rəhbəri-direktoru Intiqam-Soltan görüşün təşkil olunmasına görə minnətdarlıqlarını bildiriblər və onu əhəmiyyətli hesab etdiklərini vurğulayıblar.

Children and Youth Department of MIRAS Social Organization in Support of Studying of Cultural Heritage held next interesting event for children in Agsu region. The spectators met with the creative group of Baku Children’s Theatre at Agsu region Culture house on 4th May 2013 co-organized by MIRAS Organization and Baku Children’s Theatre.
The meeting arranged with the support of regional Executive Power and active participation of member of MIRAS Social Organization, Ayten Maharramova grew great interest at the region. Children from Agsu who had no opportunity to watch theatre since long years created great event in Agsu cultural house.
According to head of Children and Youth Department of MIRAS Social Organization, Nijat Nuriyev, “Shrek and friends” tale-spectacle was performed for schoolchildren by the theatre actors. Even their interest caused the spectacle’s twice performance on the same day.
Representative of Agsu region Executive Power, Izay Inayatov and art director of Baku Children’s Theatre, Intigam Soltan expressed gratitude for arrangement of this meeting and stressed their consideration of this event significant.