MİRAS Gənc Alimlər və Mütəxəssislər Şurasının qonağı oldu
MİRAS Mədəni İrsin Öyrənilməsinə Kömək İctimai Birliyi 20 fevral 2014-cü il tarixində Gənc Alimlər və Mütəxəssislər Şurasının növbəti yığıncağında iştirak edərək 2014-cü ildə nəzərdə tutulan seminar, konfrans və simpoziumları təqdim etdi.
MİRAS Mədəni İrsin Öyrənilməsinə Kömək İctimai Birliyinin sədri, tarix üzrə fəlsəfə doktoru Fariz Xəlilli birliyin fəaliyyəti, indiyə qədər görülmüş işlərdən, yenicə start götürmüş “Elmin, mədəniyyətin, iqtisadiyyatın dialoq mərkəzi – Ağsu” layihəsindən ətraflı məlumat verdi, gənc alim və tədqiqatçılara MİRAS - 2014 simpoziumları barədə təqdimat etdi, tövsiyələrini çatdırdı.
MİRAS İctimai Birliyi və YOCOCU video çarxları gənc alim və mütəxəssislərr tərəfindən maraqla qarşılandı. Çıxışın sonunda görüş iştirakçılarına konfrans və simpoziumların bukletləri, “MİRAS” jurnalının nömrələri və Birliyin çap etdirdiyi kitablar paylandı.

MIRAS Meets Council of Young Scientists and Experts
MIRAS Social Organization in Support of Studying of Cultural Heritage took part at next meeting of Council of Young Scientists and Experts on 20 February, 2014 and presented seminars, conferences and symposiums intended in 2014.
Chairman of MIRAS, PhD, Fariz Khalilli gave detailed information on the activity, the work done, newly started project ‘Dialogue Center for Science, Culture and Economy-Agsu’ of the Organization and shared information on 2014-year symposiums of MIRAS for young scientists and researchers, and recommendations.
The MIRAS and YOCOCU videos were welcomed with interest by the scientists. At the end the participants were given booklets of MIRAS conferences and symposiums, MIRAS journals and books.